VÍTÁ VÁS POTÁPĚČSKÁ ŠKOLA PETR HRUŠKA

Potápěčská škola funguje od roku 1988, kdy zde byli vycvičeni první potápěči se vzduchovým přístrojem. V následujících letech byli v potápěčské škole cvičeni potápěči v celosvětově uznávaném potápěčském systému CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaqutiques nebo World Underwater Federation) ve spolupráci s českobudějovickými kluby CALYPSO, ORCA TEAM, NEPTUN a REJNOK a s frymburským Aqualung Clubem.

Pro rozšíření nabídky (hlavně pro mládež od 10 do 14 let) byl do výcviku zařazen výcvik v mezinárodním systému UDI  (UNITED DIVING INSTRUCTORS). Při dalším rozšíření nabídky byl do potápěčské školy zařazen výcvik potápění v dalším celosvětovém potápěčském systému IANTD (International Association of Nitrox and Technical Divers) ve kterém jsou žáci školy cvičeni pro potápění se směsmi plynů – EANx (NITROX).

Od roku 2011 spolupracuje Potápěčská škola s Pedagogickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích při výcviku potápění se základní výstrojí i potápění s potápěčským přístrojem.

Všichni účastníci kurzů se mohou stát členy Svazu českých potápěčů, bez rozdílu výcvikových systémů.

Napsat komentář